НЕСПОДІВАНИЙ ІСЛАМ.


Авторський онлайн-курс, який руйнує стереотипи про іслам та формує новий погляд на релігію.
Місто Мекка у доісламські часи. Що таке Іслам та хто такі мусульмани? Ким був Мухаммад, якого мусульмани називають пророком та як йому вдалося змінити хід історії. Коран – історія виникнення священної книги мусульман. Що є фундаментом віри та догматики в Ісламі? Що таке суннізм, шиїзм та хариджизм?
Чи знали Ви, що Коран згадує ім’я Ісуса в п’ять разів частіше ніж Мухаммада, а Марія є єдиним жіночим, яке згадується у цій книзі? Що говорить Коран про християн та які невідомі сторінки з життя Ісуса він зберігає? Постать Ібрагіма/Авраама або чому християнам вартує знати, що таке Курбан-Байрам? Біблія та Коран – порівняльний аналіз. Чи визнають мусульмани непорочне зачаття Ісуса?
Що говорить Іслам про жінку? Чому у різних країнах мусульманського світу, існує дуже різне ставлення до прав жінок? Постать жінки у мусульманському світі – який вплив на це мають традиції, культурні особливості та політичні тенденції в Ісламі? Чи зобов’язані жінки-мусульманки повністю покривати своє тіло або ж його окремі частини? Що таке хіджаб, паранджа, хімар…та чи є різниця між ними? Мусульманська жінка в сучасному світі – наскільки глобалізація, масовий ринок та секуляризація впливають на традиційний образ жінки в Ісламі?
А чи ви знали, що для багатьох з нас знайомство з культурою Сходу почалося саме з «Аладдіна», однієї з найуспішніших робіт студії «Walt Disney Pictures» режисерів Рона Клеметса та Джона Маскера. Стрічка побачила світ 1992 року, отримавши дві премії «Оскар» та зібравши в світовому прокаті більше 500-ти мільйонів доларів. А чи знали, що Американо-арабський антидискримінаційний комітет піддав жорсткій критиці цей мультфільм за створення негативного образу арабського світу та мусульман. Що стало причиною їхнього незадоволення? Образи Аладдіна, Жасмін, Султана, Джафара як транслятори стереотипних уявлень про Схід. Що таке орієнталізм і чому Дісней створює образ Сходу саме таким, яким ми його знаємо за сюжетом мультфільму? Не зважаючи на назву мультфільму Аладдін не є її головним героєм – хто ж тоді є центральною фігурою стрічки? Можливо Ви здивуєтеся, але це не Аладдін.
Іслам та Європа –довга історія взаємодії та конфліктності. Звідки Іслам узявся в Європі? Що таке «європейський Іслам» і чому він настільки різнорідний? Чому після імміграції до Європи, мусульмани стають більш консервативними? Чи "загрожує" Іслам сучасній Європі і що викликає спротив та несприйнтяття мусульман в устрої сучасної Європи? Хто такі ісламські модерністи і мусульмани-секуляристи? Що є каменем спотикання між цінностями Ісламу та європейськими цінностями? В яких образах постає сучасна Європа з ісламської точки зору? Чи здатні іммігранти з мусульманського світу стати інтегральною частиною європейських суспільств?
Що таке фундаменталізм, тероризм, радикалізм та чому ці поняття асоціюють з Ісламом? Що таке міжнародний індекс тероризму та яке місце в ньому займає Україна? Що таке джихад? Що говорить Коран про вбивство та яка роль Ісламської держави Іраку та Леванту, Аль Каїди, Боко Харам та ін. у цих процесах? Іслам – релігія миру чи війни? Чому насилля та страх є вигідними інструментами впливу та маніпуляцій у ХХІ столітті? Чи справді Іслам є релігією миру? Чи можемо говорити про те, що насилля та страх є вигідним інструментом впливу та маніпуляцій у 21 ст.? Феномен тероризму – поширення страху як головна суть терористичних актів.
Релігійні особливості світу швидко змінюються. Збільшення рівня народжуваності та зростаюча чисельність активної молоді в Ісламі вносить серед релігій світу вносять суттєві корективи у майбутнє релігійної карти світу. Як виглядатиме релігійний ландшафт у майбутньому? Яких трансформацій зазнає “мусульманський” світ? Яку роль Іслам відіграватиме у Європі та наскільки поширення цієї релігії матиме вплив на культурні та релігійні особливості європейського континенту? Який вплив це матиме на Україну?
Програма курсу

Реєтрацiя на курс

Автор курсу


Роман Назаренко - релігієзнавець, автор численних публікацій та лекцій пов’язаних з Ісламом, міжрелігійним діалогом та питаннями
примирення; ролі релігії в сучасному світі та особливостей бізнес-етикету та комунікацій на Близькому Сході.
Роман є докторантом Тілбурзького університету, (Нідерланди), викладачем Українського католицького університету, Київо-Могилянської бізнес-школи та національним лектор Української академії лідерства.